Jak przebiega terapia?


Terapia odbywa się obowiązkowo 4 dni z rzędu. Każdy zabieg trwa jednorazowo od 20 do 50 minut w zależności od rodzaju dolegliwości.

Zabiegi na odległość nie są ograniczone lokalizacją – możesz być w dowolnym miejscu na świecie. Terapia na odległość ma takie same zasady jak terapia bezpośrednia i jest tak samo skuteczna – dla energii odległość nie ma jakiegokolwiek znaczenia. W takcie zabiegu należy się zrelaksować – można siedzieć bądź leżeć.

Zabiegi “bezpośrednie” wykonuję w Warszawie na specjalne życzenie.

Jeśli nie masz pewności czy twoja dolegliwość kwalifikuje się na terapię, w skrócie odpowiadam, że na 99% tak. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj.

Z zabiegów mogą również korzystać zwierzęta – bardzo dobrze na nie reagują.

Terapia metodą Zdenka Domančiča jest całkowicie bezpieczna – nie ma możliwości aby spowodowała pogorszenie się stanu zdrowia. Na organizm oddziałuje inteligenta bioenergia. Podczas terapii, jak i krótki czas po jej zakończeniu, mogą jednak wystąpić tymczasowe niedogodności typu senność, zmęczenie, bóle – oznacza to, że organizm mobilizuje się i uruchamia procesy samoleczenia. Brak tych dolegliwości nie oznacza, że terapia nie działa! Każdy organizm jest inny i reaguje w inny sposób.

Przekazana energia pozostaje w organizmie i działa w pozytywny sposób jeszcze przez kolejne 2-3 tygodnie po ostatnim zabiegu. Z tego względu, w większości przypadków, zaleca się odczekanie tego czasu pomiędzy kolejnymi terapiami. W ciężkich stanach (np. zaawansowanych nowotworach) można, a czasami wręcz należy, wykonywać ją częściej – nawet raz w tygodniu.

Nie da się w pełni przewidzieć skali pozytywnych zmian po jednorazowej terapii. U części osób już po pierwszym 4-dniowym cyklu poprawa jest imponująca – na tyle, że nie ma potrzeby powtarzania terapii. U innych poprawa jest częściowa.

Zdarza się, że mimo kierowania bioenergii na konkretny problem, nie odpowiada on na terapię… ale w międzyczasie znikają inne dolegliwości. Bioenergia jest inteligentna i ma w sobie wszystkie informacje potrzebne do uzdrowienia ciała. Bywa, że sama wybiera czym należy zająć się w pierwszej kolejności.

Bioenergia sama w sobie nie leczy – działa poprzez wzmocnienie organizmu i uruchomienie procesów samoleczenia. Jeśli dany problem jest bardzo poważny / przewlekły (towarzyszy Ci już od dawna) / twój organizm jest przemęczony – możliwe, że do zadowalającej poprawy stanu zdrowia będziesz potrzebował/a kilku terapii. Może się też zdarzyć, że mimo paru terapii nie uzyskasz 100% ulgi. Jeśli doszło “tylko” do częściowej poprawy i/lub zatrzymania postępu choroby, wcale nie oznacza to porażki. Wręcz przeciwnie! Jesteś na dobrej drodze.

Podczas trwania terapii nie powinno się spożywać alkoholu oraz korzystać z innych zabiegów typu akupunktura, masaże, zabiegi energetyczne, itp. Nieprzestrzeganie tych zaleceń nie tworzy żadnego niebezpieczeństwa, może jednak osłabić działanie terapii.Metoda ta nie stanowi zamiennika dla medycyny konwencjonalnej. Osoby, które decydują się na terapię, powinny w dalszym ciągu stosować się do zaleceń, które otrzymały od lekarzy (w tym do przyjmowania leków). Wszelkie zmiany w leczeniu, odstawienie bądź zmniejszenie dawki leków, oraz inne modyfikacje powinny zostać uzgodnione z lekarzem.