Jak wygląda terapia metodą Domancica?

Terapia odbywa się obowiązkowo 4 dni z rzędu. Każdy zabieg trwa jednorazowo od 20 do 50 minut w zależności od rodzaju dolegliwości.

Zabiegi “bezpośrednie” wykonuję w Warszawie.

Zabiegi na odległość nie są ograniczone lokalizacją – możesz być w dowolnym miejscu na świecie. Terapia na odległość ma takie same zasady jak terapia bezpośrednia i jest tak samo skuteczna – dla energii odległość nie ma jakiegokolwiek znaczenia. W takcie zabiegu należy się zrelaksować – można siedzieć bądź leżeć – zarezerwuj sobie czas kiedy będziesz miał/a chwilę spokoju.

Jeśli nie masz pewności czy twoja dolegliwość kwalifikuje się na terapie, w skrócie odpowiadam, że na 99% tak. Wiecej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj.

Z zabiegów mogą również korzystać zwierzęta – bardzo dobrze na nie reagują.

Terapia metodą Zdenka Domančiča całkowicie bezpieczna – nie może spowodować pogorszenia się stanu zdrowia. Podczas terapii, jak i krótki czas po jej zakończeniu, mogą jednak wystąpić tymczasowe niedogodności typu senność, zmęczenie, bóle – oznacza to, że organizm mobilizuje się i uruchamia procesy samoleczenia. Brak tych dolegliwości nie oznacza, że terapia nie działa! Każdy organizm jest inny i reaguje w inny sposób.

Przekazana energia pozostaje w organizmie i działa w pozytywny sposób jeszcze przez kolejne 2-3 tygodnie po ostatnim zabiegu. Z tego względu, w większości przypadków, zaleca się odczekanie tego czasu pomiędzy kolejnymi terapiami. W ciężkich stanach (np. zaawansowanych nowotworach) można, a czasami wręcz należy, wykonywać ją częściej – nawet raz w tygodniu.

Zdarza się, że mimo kierowania bioenergii na konkretny problem, nie odpowiada on na terapię… ale w międzyczasie znikają inne dolegliwości. Bioenergia jest inteligentna i ma w sobie wszystkie informacje potrzebne do uzdrowienia ciała. Bywa, że sama wybiera czym należy zająć się w pierwszej kolejności.

Nie da się w pełni przewidzieć skali pozytywnych zmian po jednorazowej terapii. U części osób już po pierwszym 4-dniowym cyklu poprawa jest imponująca – na tyle, że nie ma potrzeby powtarzania terapii. U innych poprawa jest częściowa.

Bioenergia sama w sobie nie leczy – działa poprzez wzmocnienie organizmu i uruchomienie procesów samoleczenia. Jeśli dany problem jest bardzo poważny / przewlekły (towarzyszy Ci już od dawna) / twój organizm jest przemęczony – możliwe, że do zadowalającej poprawy stanu zdrowia będziesz potrzebował/a kilku terapii. Może się też zdarzyć, że mimo paru terapii nie uzyskasz 100% ulgi. Jeśli doszło “tylko” do częściowej poprawy i/lub zatrzymania postępu choroby, wcale nie oznacza to porażki. Wręcz przeciwnie!

Podczas trwania terapii nie powinno się spożywać alkoholu oraz korzystać z innych zabiegów typu akupunktura, masaże, zabiegi energetyczne, itp. Nie przestrzeganie tych zaleceń nie tworzy żadnego niebezpieczeństwa, może jednak osłabić działanie terapii.

* * *

Metoda ta nie stanowi zamiennika dla medycyny konwencjonalnej. Osoby, które decydują się na terapię, powinny w dalszym ciągu stosować się do zaleceń, które otrzymały od lekarzy (w tym do przyjmowania leków). Wszelkie zmiany w leczeniu, odstawienie bądź zmniejszenie dawki leków, oraz inne modyfikacje powinny zostać uzgodnione z lekarzem.

* * *