Czym jest bioenergia i bioenergoterapia?

Bioenergia jest podstawą życia – ożywia i napędza wszystko co żyje. Możemy ją nazwać siłą życiową albo witalnością.

Na przestrzeni historii, istnienie bioenergii uznawały i badały różne kultury. Chińczycy wspominali o energii życiowej (Qi) już 5000 lat temu, hindusi (Prana) 3000 lat temu. Te dwie kultury przedstawiają i interpretują obiegi energetyczne w zupełnie inny sposób. U chińczyków mamy m.in. meridiany, u hindusów czakry i kanały energetyczne nie występujące w opisach chińczyków. Pomimo różnic w obu przypadkach wspólnym elementem jest energia, która krąży w każdym z nas. Obie te interpretacje nie wykluczają się nawzajem. Każda z nich przedstawia odrębny wycinek jednej prawdy.

Energia życiowa jest wszędzie dookoła, ogólnodostępna dla każdego w nieograniczonej ilości. Jeśli mamy jej w sobie wystarczająco dużo, a jej obieg jest swobodny, wtedy jesteśmy zdrowi i pełni witalności. Jeśli jej braknie, bądź jej przepływ jest zakłócony – wtedy chorujemy. Objawy choroby pojawiają się tam gdzie nasze ciało jest najsłabsze.

Jak wyjaśnić jej niedobór w ciele skoro jest wszechobecna i ogólnodostępna? Jej przepływ może być zakłócony z powodu wielu czynników – psychicznych, emocjonalnych, stresowych, stylu życia – a sama energia może być nierównomiernie rozłożona w ciele, co dodatkowo utrudnia jej przepływ.

Bioenergoterapia (bioterapia) to inaczej uzdrawianie bioenergią. Bioenergoterapeuta pobiera bioenergię z natury i przenosi ją na pacjenta, jednocześnie przywracając równowagę energetyczną w całym ciele i wyrównując biopole (aurę). Bioenergia jest inteligentna i ma w sobie wszystkie informacje potrzebne do uzdrowienia ciała i “ducha”, dlatego nie można nią zaszkodzić.

Wzmocnione ciało i umysł, odbudowane niedobory, swobodniejszy przepływ energii i wyrównane biopole usprawniają pobieranie (przeplyw) energii życiowej. W efekcie uruchamiają się procesy samoleczenie. Mamy większy potencjał do uzdrowienia, silniejszy układ odpornościowy i lepsze samopoczucie.