Bioenergia i bioenergoterapia

Czym są tak naprawdę?


Bioenergia jest podstawą życia – ożywia i napędza wszystko co żyje.

Na przestrzeni dziejów, fakt istnienia bioenergii uznawały i używały różne kultury. Chińczycy i hindusi wspominali o energii życiowej (Qi, Prana) już tysiące lat temu.

Energia życiowa jest wszędzie dookoła. Jest ogólnodostępna dla każdego w nieograniczonej ilości. Jeśli mamy jej w sobie wystarczająco dużo, a jej obieg jest swobodny, wtedy jesteśmy zdrowi i pełni witalności. Jeśli jej braknie, bądź jej przepływ jest zablokowany – wtedy chorujemy. Objawy choroby pojawiają się tam gdzie nasze ciało jest najsłabsze.

Jak wyjaśnić jej niedobór w ciele skoro jest wszechobecna i ogólnodostępna? Jej przepływ może być zakłócony z powodu wielu czynników – psychicznych, emocjonalnych, stylu życia. Ponadto sama energia może być nierównomiernie rozłożona w ciele, co dodatkowo utrudnia jej swobodny przepływ.

Bioenergoterapia (bioterapia) to inaczej uzdrawianie bioenergią. Bioenergoterapeuta pobiera bioenergię z natury i przenosi ją na pacjenta, jednocześnie przywracając równowagę energetyczną w całym ciele i wyrównując biopole (aurę). Bioenergia jest inteligentna i ma w sobie wszystkie informacje potrzebne do uzdrowienia ciała i “ducha”, dlatego nie można nią zaszkodzić.

Wzmocnione ciało i umysł, odbudowane ubytki energetyczne, swobodniejszy przepływ energii i wyrównane biopole usprawniają pobieranie energii energii życiowej z otoczenia oraz jej dalszy przepływ w ciele. W efekcie powstaje większy potencjał do uzdrowienia, uruchamiają się procesy samoleczenia ciała, układ odpornościowy staje się silniejszy, mamy lepsze samopoczucie.